Discover(y) Digital World

Cena Ilość
Warszawa 14.12.2017 show details + 149,00  (PLN)  

  • Warszawa
    14 grudnia 2017
    09:00 - 14:00

Cel szkolenia

Celem szkolenia jest przybliżenie wybranych zagadnień związanych z pomiarami i testowaniem systemów cyfrowych. Szkolenie jest kierowane szczególnie do konstruktorów-programistów zajmujących się projektowaniem urządzeń cyfrowych, których praca nie może przebiegać w oderwaniu od sprzętu. W trakcie warsztatów przedstawiane są przykłady obserwacji przebiegów cyfrowych za pomocą analizatora stanów logicznych i oscyloskopu, analizy protokołów stosowanych w szeregowych interfejsach komunikacyjnych, symulacji typowych elementów wejść/wyjść systemów cyfrowych, takich jak: przełączniki, wyświetlacze 7-segmentowe i alfanumeryczne, diody LED itp.

W trakcie warsztatów uczestnicy wykonają kilka ćwiczeń polegających na badaniu rzeczywistych aplikacji. Będą podejmować próbę naprawienia uszkodzonego interfejsu wyświetlacza, a także projektować własną aplikację wykorzystującą efekty świetlne. W ćwiczeniu dotyczącym zagadnień łączenia techniki cyfrowej z analogową będą wykorzystywane programowe narzędzia wspomagające projektowanie, takie jak arkusz kalkulacyjny i symulator układów elektronicznych.

Ćwiczenia będą prowadzone z użyciem kompaktowego zestawu pomiarowego Analog Discovery 2 oraz zestawu ewaluacyjnego NUCLEO-F411RE z mikrokontrolerem z rodziny STM32.

analog-discovery-2 Każdemu z uczestników udostępnimy na czas trwania warsztatów nowoczesną przystawkę do komputera:
Analog Discovery 2 firmy Digilent.
Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymają na własność zestawy złożone z elementów niezbędnych do odbycia szkolenia – między innymi:

Oczekiwane przygotowanie słuchaczy

Od uczestników wymagana jest elementarna wiedza z zakresu cyfrowych układów elektronicznych, systemów mikroprocesorowych i protokołów komunikacyjnych, takich jak SPI, UART, I2C. Przydatna będzie również ogólna wiedza z zakresu elektroniki analogowej i cyfrowej.

Do wykonania ćwiczeń jest wymagany własny komputer z systemem Windows 7 lub nowszym z zainstalowanym oprogramowaniem:

oraz:

  • kabel USB A / mini USB B

Program szkolenia

Prezentacja możliwości zestawu Analog Discovery 2 i oprogramowania WaveForms 2015
Krótka prezentacja zestawu analizatora stanów logicznych Digital Discovery
Porty I/O
Obsługa generatora przebiegów cyfrowych i analizatora stanów logicznych
Analizator protokołów
Porty I/O w zastosowaniach analogowych
Podsumowanie, pytania
Kod szkolenia DDWAD2_01
Czas trwania 5 h
Miejsce szkolenia WARSZAWA

UWAGA:
Po zakończeniu zajęć każdy z uczestników otrzymuje przygotowany elektronicznie imienny CERTYFIKAT poświadczający udział w szkoleniu.

 

UPOMINEK!
Dla wszystkich uczestników przygotowaliśmy niespodziankę: BONY PODARUNKOWE z kodem rabatowym na bezpłatną kwartalną prenumeratę miesięcznika ELEKTRONIKA PRAKTYCZNA. Bony będziemy rozdawać podczas warsztatów.

 

Partnerzy

logo-kamami    ST Microelectronics    digilent-logo-crv